Systemy zabezpieczeń często działają odstraszająco i zniechęcają potencjalnego amatora cudzej własności do popełnienia czynu karalnego. Zagrożenie związane z włamaniem na posesję i do domu jednorodzinnego występuje zawsze, nawet w spokojnej okolicy, w której sąsiednie domy ustawione są blisko. Ryzyko istnieje w każdej sytuacji, dlatego warto zabezpieczyć swój dobytek przed tego typu nieprzyjemnymi zdarzeniami.

Systemy zabezpieczeń działki i posesji – co można zrobić samemu?

 1. Domofon lub wideodomofon

  Urządzenie można zainstalować zarówno na furtce jak i przy drzwiach wejściowych.

 2. Automatyka do bramy

  Brak konieczności wychodzenia z pojazdu w celu otwarcia bramy chroni kierowcę przed kradzieżą samochodu pozostawionego na podjeździe.

 3. System alarmowy

  SSWiN, czyli System Sygnalizacji Włamania i Napadu. Charakteryzuje się on różnymi stopniami zabezpieczenia, w trzecim (polecanym dla domów mieszkalnych) informuje o otwarciu lub manipulacji przy drzwiach i oknach, przebywaniu kogoś we wskazanym wcześniej obszarze lub próbie uszkodzenia modelu.

 4. Monitoring z podglądem

  Zależnie od potrzeb i osobistego poczucia komfortu w domach instaluje się podgląd obejmujący cały budynek i teren zewnętrzny lub tylko niektóre części nieruchomości.

 5. Oświetlenie wystraszy złodzieja

  Na oświetlonym terenie łatwiej jest dostrzec intruza. Odstraszająco na nieproszonych gości może działać lampa z czujnikiem ruchu, która niespodziewanie włączy się, gdy ktoś przekroczy określony punkt posesji.

Systemy zabezpieczeń działki i posesji - co można zrobić samemu?

Zadbaj o prawidłowe zabezpieczenie podczas nieobecności!

 • Zainwestuj w nowe okna antywłamaniowe lub wzmocnij stare okna. Złodzieje, bowiem najczęściej próbują dostać się do domu przez okna, zwłaszcza balkonowe lub wychodzące na taras. Przede wszystkim pamiętaj, by je dobrze zamknąć i sprawdzić przed wyjściem.
 • Nie zapomnij o okienku w piwnicy. Często pomijane podczas sprawdzania, otwarte z pewnością będzie zauważone przez włamywacza.
 • Zamontuj drzwi antywłamaniowe. Mają solidny centralny zamek, który po zamknięciu rygluje drzwi w kilku miejscach na obwodzie.
 • Pamiętaj o solidnej bramie garażowej, szczególnie wtedy, gdy przez garaż można wejść do domu.
 • Doskonałym rozwiązaniem jest programator czasowy. Podłączasz do niego dowolny sprzęt – lampka, telewizor, i wkładasz do gniazdka. Podłączone urządzenie będzie włączać się i wyłączać w czasie, który sam zaprogramujesz.

Ubezpieczenie posesji i wynajęcie agencji ochrony

Całą posiadłość możemy ubezpieczyć w firmie ubezpieczeniowej, która zrekompensuje nam ewentualne straty po kradzieży. Jednak, aby uzyskać ubezpieczenie tego typu, powinniśmy najpierw odpowiednio zabezpieczyć nasz dom, korzystając z certyfikowanych produktów i stosując się do wymogów stawianych przez firmę ubezpieczeniową. Niedostosowanie się do nich może oznaczać nawet niewypłacenie odszkodowania w przypadku kradzieży.

Lepiej jednak starać się nie doprowadzić do kradzieży.

Kolejną opcją jest wynajęcie agencji ochrony, która będzie monitorować dom w nocy i pod naszą nieobecność. Praca takiej firmy opiera się, w pierwszej kolejności, na podłączeniu systemu alarmowego do swojej sieci. W momencie włamania firma ochroniarska zostaje poinformowana o fakcie jako pierwsza i zwykle w ciągu kilku-kilkunastu minut zespół specjalny zjawia się na terenie chronionej posesji. Są oni doskonale wyposażeni i wyszkoleni, dlatego szansa, że złapią złodzieja jest bardzo duża.

Summary
product image
Aggregate Rating
5 based on 2 votes
Brand Name
Ochrona Tree
Product Name
Zabezpieczenie posesji i domu przed włamaniem/kradzieżą - jak?
Price
PLN 0
Product Availability
Available in Stock

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *